Наш нардеп Андрій Река – серед ініціаторів «перепрошивки» Полтавщини

Наш нардеп Андрій Река – серед ініціаторів «перепрошивки» Полтавщини

Днями група народних депутатів, серед них і наш полтавський Андрій Река з Новосанжарщини (був тамтешнім і доволі успішним селищним головою), внесла законопроект № 9204 «Про створення, ліквідацію та зміну меж районів Полтавської області», який докорінно переформатовує адміністративну мапу області.

(http://www.zakonoproekt.org.ua/Do_parlamentu_vneseno_proekt_Zakonu_pro_stvorennja_likvidaciju_ta_zminu_mezh_rajoniv.aspx)

За новим територіальним устроєм мають бути ліквідовані існуючі 25 районів з районними радами, райдержадміністраціями та їхніми структурними підрозділами, а також районні ланки центральних органів влади з усіма корумпованими ланцюжками кумів і однокласників при посадах і родовими гніздами місцевих «князів вишневецьких» та «чиншовиків боруль». Натомість передбачене створення чотирьох районів з центрами у Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді.

В обґрунтуванні законопроекту його автори зазначають, що у Полтавській області вже створено 46 з 59 запланованих об’єднаних територіальних громад, це – третина області. А якщо рахувати лише сільське населення, яке отримує найбільше преференцій від об’єднавчих процесів, так це – і поготів більше половини. Тільки у чотирьох районах чиновники і громадськість все ще зволікають зі створенням ОТГ. Важливою обставиною реформатори вважають й те, що у 18 районах районні центри є також центрами об’єднаних територіальних громад. Автори законопроекту мотивують необхідність кардинального укрупнення районів також їх прив’язкою до вже визначених чотирьох госпітальних округів, оскільки основними повноваженнями новітніх районних структур має стати організація вторинної медичної допомоги.

Новатори вважають, що за таких умов існування 25 районних рад та 25 районних адміністрацій в області є політично і економічно невиправданим.

Уявіть, які турбулентні хвилювання збурив проект № 9204 у чиновних колах запланованих «під знос» районів! Хоч розмови про грядущу адміністративну революцію ведуться давно, людям не позаздриш: розмови − розмовами, а тут – офіційний документ! Та й Андрієві Олександровичу радили би якийсь час не навідуватись на малу батьківщину, там зараз не до «трьохпробної» горілки й наспівування «крамбамбулів».

Вадим Демиденко

Джерело: Останній Бастіон

Залишити відповідь