Протест підприємців – у Полтаві сотні людей вийшли під стіни міської ради (ФОТО, ВІДЕО)

Близько 13:00 кілька сотень людей збираються під стінами міської ради у Полтаві.  Це – приватні підприємці із речового ринку. Прийшли вимагати у міської влади захистити землю під ринком від адміністрації ринку «Полімпекс».

У вересні 2011-го року рішенням сесії міськради земельну ділянку під їх контейнерами віддали в оренду комунальному підприємству «Полтава-сервіс». Проте приватне акціонерне товариство «Полімпекс», яке належить Володимиру Головку, подало у суд на це рішення. Керівництво «Полімпексу» вважає (і деякі рішення судів це підтверджують) , що речовий ринок  є одним майновим комплексом. І усі підприємці, які торгують на його території, мають заключити угоди саме із «Полімпексом». У протилежному випадку підприємцям погрожують припиненню діяльності на території ринку.

Деяким вже відключили світло у контейнерах, решту поки що попереджають.

Щоб захистити свої права, підприємці збирають кілька зборів. Спочатку, 12-го жовтня, кілька сотень підприємців приходять до зали засідань Полтавської районної ради. Кілька годин обговорюють ситуацію, що склалася. Вирішують боротися за свої конституційні права на власність та право на роботу. Обирають кількох представників, вирішують реєструватися як юридична особа і звернутися до міської влади за підтримкою.

16-го жовтня у міській раді проводять засідання архітектурної комісії. На неї приходять представники речового ринку на чолі із уповноваженим представником від підприємців Олександром Лещенком. У голови комісії Дмитра Сенчаковича цікавляться – чи включене у порядок денний комісії питання передачі земельної ділянки речовому ринку «Полімпекс». Той відповідає заперечно. Це ж підтверджує підприємцям секретар міської ради Олександр Шамота. Він виходить на сходи міської ради і запевняє кілька сотень людей, що жодних маніпуляцій із земельною ділянкою ні під час комісії 16-го жовтня, ні під час сесії 19-го не буде.

Підприємці іще деякий час радяться просто на сходах міської ради. Вирішують призначити охорону своєї території ринку. Домовляються про подальші реєстраційні дії щодо створення юридичної особи. І планують далі захищати своє право на роботу самостійно.

-Ми сьогодні принесли і передали міській раді рішення, яке забороняє міській раді маніпулювати земельною ділянкою за адресою Європейська, 34А. Ця ділянка належить територіальній громаді міста. Це рішення передали Олександру Шамоті, він нам пообіцяв, що ніяких дій стосовно земельної ділянки не буде. Але ми однак прийдемо на сесію 19-го жовтня, щоб це проконтролювати, – говорить уповноважений підприємців Олександр Лещенко. – Ця ділянка «висить у повітрі», тому підприємці бояться різного роду маніпуляцій. Ми прийняли рішення створити юридичну особу, із формою зараз визначаємося. Якщо міська рада не змогла захистити підприємців, то ми здатні самі об’єднатися, управляти та захищатися.

Джерело: https://www.0532.ua/news/2186983/protest-pidpriemciv-u-poltavi-sotni-ludej-vijsli-pid-stini-miskoi-radi-foto-video

 

Залишити відповідь