Полтававодоканал, та хто відповідальний за ситуацію

Полтававодоканал директор В. Воротинцев Останнім часом ситуація з водою у Полтаві занепокоїла мешканців міста. Перебої з постачанням питної води, та подача іржавої води не може не хвилювати мешканців. “Полтававодоканал” надає скупу інформацію. стосовно ситуації і це “підігріває” занепокоєність.

На цьому фоні, не гребують скористатись ситуацією і місцеві “політики”, намагаючись “підставити під удар” своїх опонентів.

 На мою думку, виною в цій ситуації є також і жителі міста. Саме байдужість громади до дій посадовців в органах самоврядування приводить до того, що “просинаємося” лише тоді, коли стикаємося з наслідками їхніх не фахових (а здебільшого спрямованих на власні інтереси) дій.

Звинувачення у всьому керівництва міста, свідчить про не знання ситуації з комунальними підприємствами, які де-факто належать Громаді.

 Хто відповідальний зп “Полтававодоканал”.

 КП “Полтававодоканал” підпорядковане Полтавській облраді і передане в управління Полтавській ОДА. Жодного відношення до цього підприємства міськрада не має. Вже котрий рік ведуться перемовини про передачу підприємства місту, але є ряд причин, по яким це рішення відкладається.

Про одну з таких причин хотів би розповісти мешканцям Полтави. Мова йде про підпорядковані підприємству філії у районних центрах області. Думаю цікаво буде дізнатись, що місцеві (районні) органи Влади готові також забрати собі у підпорядкування ці філії, але… тільки “прибуткову” їх частину, а саме – водопостачання. Збиткову – водовідведення, відмовляються, таким чином утримання водовідведень щоб залишилось “на плечах/кишенях” мешканців міста, як це є зараз.

На жаль, депутати і цього скликання ОБЛРАДИ виявилися не здатними зняти цей “тягар” з Полтавців.

Передісторія 

 Боротьба за вплив на “Полтававодоканал” почалася зразу, після приходу у крісло губернатора В. Головка. Пресинг і критика тодішнього керівника підприємства ПОЛТАВЦЯ О. Кретовича досягла своєї мети – звільнення його з посади. Спочатку на посаду заступника підприємства було заведено “рішалу” Єгорова. Потім, після звільнення О. Кретовича, Єгоров став в/о керівника підприємства.

 Першим же кроком нового працівника “Полтававодоканалу” було проведення фіктивного конкурсу за 3 дні і визначення підприємства, яке начебто проведе взаємозалік з Державою. За угодою зразу з підприємства вивели цій компанії першу половину коштів 475 тис. (скільки труб на цю суму можна було закупити?). Детально про цю “оборутку” в матеріалі:

Як у «Полтававодоканалі» провели «прозорий» конкурс за 3 дні

Ці “дійства” висвітлювались у пресі, але громада не звернула уваги… Байдуже? Тільки завдяки активістам, завадили вивести другу половину коштів з підприємства. 

Та після конкурсу, Єгорова спокійно звільнили без жодних претензій за вкрадені кошти! Вочевидь це був “відкуп” за добровільне звільнення! Не задороге “задоволення”, чи не зі свого карману – не жалко?? 

Більш того, занепокоєні станом комунальних підприємств “Полтававодоканал” та “Полтаватеплоенерго”, ми рік боролися, щоб провести аудит на цих підприємствах. І добилися цього! Але проведення аудиту довірили ОДА. І ті з притаманним їм “умінням” “злили” цю ініціативу через О. Пругла. Та зробили це так, що сам виконавець визнав, що це був не аудит… А кошти витратили! Детальніше про це:

 Аудиторський аферизм Полтавської ОДА

 Дотиснувши керівництво облради на проведення відкритого конкурсу на посаду керівника “Полтававодоканалу”,  отримали явно “ручну” комісію, сформовану О. Біленьким “на свій смак”. При її формуванні не було винесено питання на профільні комісії, а рішення приймалось одноосібно.

Ось, саме ці особи були одноосібно обрані О. Біленьким до складу комісії для реалізації своїх планів. Жодного відношення до цього міськрада не мала!

Оскільки Єгоров “засвітився” скандалом по виведенню к5оштів з підприємства, було зрозуміло, що на посаду будуть “проводити” іншу кандидатуру. І ось, на конкурс подався Воротинцев.

Ми промоніторили його кандидатуру і  з відкритих джерел побачили лише жалоби від мешканців Донецька про закритість місцевого “Донецьктеплокомуненерго”, яким керував цей “фахівець”. Також звернули увагу на статки цієї людини, які він “накопив” практично все життя працюючи на “збиткових” підприємствах. Також було ряд не вірної інформації, поданої на конкурс. Про це ми повідомляли комісії, але , схоже, це їх не хвилювало, або не вкладалось у “замовлення”…

Конкурс.

Особисто мені “пощастило” брати участь в розробці положення про конкурс на посаду керівника комунального підприємства. Після ознайомлення з першим варіантом цього положення, зрозумів, що пропонують черговий “конкурс резюме” і запропонував і зробив все можливе, щоб змінити це положення і перетворити це на “конкурс програм розвитку”. Не дивлячись на супротив від Владних представників, положення таки привели до більш – менш відповідного, де головним мала бути програма, а не минулі регалії.

Але на самому конкурсі на посаду керівника “Полтававодоканал”, на жаль, ми побачили, що всі ці вимоги ігноруються заангажованими членами комісії.

Для порівняння пропоную подивитися і порівняти виступи “переможця” Воротинцева і кандидата Кретовича:

Воротинцев: 

Кретович: 

На жаль, Полтавцям Кретовичу, Тазбергу не дали можливості довести програми! Не цікаво? Чи не “розгрібаємо” ми зараз наслідки цього? Бо від переможця ми почули “совкову” хвальку минулими грамотами та дипломами, а також що “вода має бути мокрою, а труби круглими”… не більше. Те, що він не зміг відповісти на запитання, яка на той момент була заборгованість підприємства, свідчить про те, що і подану “програму” він писав не сам! А що до вимоги у вільному володінні Українською мовою – ви самі можете побачити на відео відповідь… Зате в переліку поданих документів бів і про те, що він вільно володіє Українською мовою! То така  ж віра і іншим поданим документам!

Ну і сам конкурс був проведений за день до сесії, на якій мали розглянути результат! Щоб унеможливити оскарження!

 Також, згідно положення про конкурс, на сесію виноситься питання після підписання протоколу ВСІМА членами комісії. Але К. Волков не підписав через порушення, які були під час проведення конкурсу! Але Біленький, за згодою А. Ханка виніс це питання на сесію!

Повторний конкурс.

 На сесії облради, винесене з порушенням питання про затвердження Воротинцева на посаду керівника КП “Полтававодоканал” не набрало необхідної кількості голосів. В той день Біленький не закрив сесію, а оголосив перерву…

 Згідно положення про конкурс, голова конкурсної комісії (А. Ханко) мав в 5-денний календарний строк оголосити повторний конкурс. 5-й день припадав на неділю, тож за логікою, конкурс мав відбутися у п’ятницю. Але Ханко призначив конкурс на понеділок! Впевнений, що це було зроблено навмисно, щоб у разі його проведення, була можливість оскаржити результат через порушення положення про конкурс!

Але повторний конкурс не відбувся. Не відбувся, бо не з’явився жоден представник комісії від ОДА та підприємства! Також не з’явилися призначені Біленьким депутати Кабачок (БПП) та Первак (СДП), які подали заяву про вихід з комісії! Нагадаю, що в той час у міськраді ці дві партії були начебто в опозиціїї одна до одної, а в облраді ще й тоді тісно співпрацювали! Як і нині у міськраді.

Таким чином кворуму не було і Ханко швиденько оголосив про не можливість проведення комісії і зник не призначивши дати наступного засідання, що свідчить про його участь у цій ганебній “кулуарній” грі.

 Отже, не закривши сесію, Біленький на повторному засіданні знов виніс питання про призначення Воротинцева. При цьому, за допомогою Пісоцького, вони прикрили це “протягування”, об’єднавши питання з призначенням головного лікаря Кременчуцької лікарні. Така маніпуляція спрацювала, бо не проголосувавши, депутати залишили б лікарню без головного лікаря!

Наслідки

Саме з наслідками своєї байдужості, а також з безвідповідальністю за прийняті рішення депутатського корпусу, як і працівників  ОДА ми зараз стикаємося. Закритість підприємства, також наслідки цих маніпуляцій, бо не тільки Громада, а і самі депутати не можуть отримати інформацію про стан в КП “Полтававодоканал”. В кулуарних розмовах, велика кількість проголосувавших за це призначення депутатів жалкують про свій вибір… Але.. виправляти помилки вони, схоже, не здатні…

І це тільки одне з важливих для життя Полтавців підприємство! Ми “не бачимо” аналогічної долі іншого підприємства – “Полтаватеплоенерго”, де також немає керівника і конкурс на посаду не оголошується Біленьким! Хоча за положенням, він мав його оголосити за два місяці після появи вакансії! Вочевидь, не набрав необхідної кількості голосів, для “протяжки” чергового свого “спеціаліста”, вже як правило зі Сходу.. Депутати удають, що не бачать… громада також не “бачить”, або чекає чергового приводу обурюватися у соцмережах, звинувачуючи всіх без розбору”?

Олександр Лещенко

Залишити відповідь