Полтавський “переворот”, або хто і що за цим стоїть

Останні події в Полтаві – це наслідок політичної боротьби напередодні чергових виборів. Саме цим обумовлено участь у цьому дійстві майже всіх високопосадовців не тільки міста, а і області. Отриманий результат в наслідку цього “Путчу” влаштовує всіх… окрім мешканців міста.

 Переворот і зиски.

Так звана “ширка” фактично отримала доступ до ресурсів міста при повній безвідповідальності за свої дії.

Усунувши вибраного громадою міста мера, порушуючи всі права цих Громадян, наділені їм Конституцією України, політична “ширка” продемонструвала, що таке “узурпація влади” політичними силами і першим ділом всадила на керівні посади для контролю фінансових потоків своїх представників. Так зване “оновлення” виконкому міськради здебільшого виглядає, як повернення на ці потоки своїх ставлеників раніше звільнених мером.

Передісторія.

Матковський А. Боротьба за Владу в місті не закінчувалася від самих виборів. Програвши ці вибори А. Матковський не залишав спроб захопити Владу у місті. Точніше контроль над “фінансовими потоками”.

Легко заручившись підтримкою “Батьківщини”, яка складається переважно з комерсантів (цьому підтвердженням слугує велика кількість заяв від їхніх представників про наявність “конфлікту інтересів” при розгляді багатьох питань на сесіях міськради), Мамаю для створення більшості, довелося віддати місце першого заступника людині А. Матковського – Шевченко М.. Також ряд посад віддали представникам О. Удовіченка, партія якого “Рідне місто” також увійшла до коаліції.

Саме в цей час було започатковано більшість сумнівних рішень! Саме їх більшість зараз ставляться в провину одному Мамаю.

Розвал коаліції.

Удовіченко О. Першим (що значить досвід!) цю “коаліцію”, яка “розривала” місто через внутрішні скандали покинуло “Рідне місто”. Їх лідер тоді звинуватив не тільки Мамая, а і нинішнього свого “союзника” Матковського в непрозорому і корумпованому управлінні містом!

Вони відкликали своїх представників з виконкому. Таким чином, “Рідне місто” відмежувалось від скандальних рішень, прийнятих за їх участі!

Але і їм такий “маневр” не обійшовся просто так. З під контролю Удовіченка вийшли ряд депутатів, яким вочевидь набридло слідувати за цими “маневрами”. Це явно не входило в плани, оскільки таке ослаблення зменшувало важелі впливу для “маневрів”. Для термінового виправлення ситуації в ситуативні “союзники” було притягнуто колишніх опонентів, очолюваних О. Шамотою. Знов таки, через нехтування Прав Громадян, які зробили свій вибір, скориставшись на виборах правом вільно обирати і бути обраним, наданим Конституцією України, політична “ширка” фактично “вкрала” у них це Право!

Саботаж.

Отже, в коаліції залишились Мамай-“Батьківщина”/БПП. Комерціалізована “Батьківщина” з Мамаєм, продовжила перетворювати місто в “МАФівський базар”. Натомість інша частина більшості також не відставала і занурювалася в скандали з корумпованим присмаком. Внутрішня “боротьба” набирала обертів.

Представники Матковського в виконкомі (яких зараз повернуто на посади!), підозрюю, що “завалювали” роботу підпорядкованих їм напрямкам, а “опозиція” “приплюсовувала” ці провали до і так не малих “проколів” мера. Чому “опозиція” не звертала уваги на те, чиї “квотні” представники провалювали роботу? Не знали, чи так треба було? Я притримуюсь другої версії.

В клітці.

Отже, в коаліції залишились Мамай-“Батьківщина”/БПП. Зрозуміло було, що “в клітці” два “хижака” довго не вживуться. Треба віддати належне “витримці” Мамая. Він довго терпів саботаж і вибравши момент, наніс ” контрвипад – звільнив М. Шевченка. Таким “маневром” Мамай наніс  “болючий піддих” своєму “внутрішньому” опонентові Матковському. Також цим маневром він наблизив до себе “Свободівців”, які давно виступали за зняття Михайла.

Заручившись підтримкою “Свободи”, пішовши на розв’язання питання “Кадетського корпусу” та екс-депутатів “Рідного міста”, Мамай зробив ризикований “маневр” і звільнив всіх представників БПП в виконкомі.

Громада.

Все, що ми зараз спостерігаємо – це результат цих “маневрів” від всіх політичних сил в міськраді.

А де ж в цьому дійстві громада Полтави? Де її інтереси? Особисто я не бачу… Громадою прикриваються всі сторони конфлікту, називаючи себе її представниками. Але у всій цій брудній “возні” “стирчать вуха” тільки комерційних інтересів “бариг”, які називають себе політиками.

За лаштунками.

Інтереси родини губернатора Головка.

Про участь в цьому дійстві губернатора Полтавщини Головка говорять багато хто. Та і факти самі підтверджують ці розмови.

Те, що ОВК збиралося не за місцем реєстрації, а в ОДА – не випадковість. Контроль доступу до будівлі лише “потрібних людей” було здійснено не без участі губернатора. Заміна членів ОВК,  безперечно також здійснювалася під його контролем до досягнення потрібної мети.

В чому ж зацікавленість губернатора? У хвилюванні за інтереси громади?

Відповідь ми отримали вже на наступний день після того, як відбувся “переворот” в міськраді.

На речовому ринку від ПРАТ “Полімпекс” розносили листівки такого змісту:

Листівка ПРАТ "Полімпекс"

Така “швидка реакція на це дійство свідчить про намагання цієї компанії швиденько скористатись ситуацією на свою користь.

Заглянувши в реєстр юридичних осіб, можна побачити, що засновниками цієї компанії є брат губернатора Полтавщини Головка В., а також його дружина:

Засновники ПРАТ "Полімпекс"

 

Також, про долю дружини губернатора свідчить витяг з декларації В. Головка:

Дружина Головка В. А.

Вже не одноразово підприємці цього ринку висловлювали занепокоєння намаганням цієї компанії заволодіти їх майном –  МАФами (контейнерами):

Також, про намагання через суди “узаконити” цю фактичну “крадіжку повідомлялось в статті: “Суддя узаконила рейдерство брату губернатора

Тож, черговий “ласий кусок” землі в центрі міста (до цього були “Парк Перемоги”, “Прирічний Парк”. та інші об’єкти) є бажаним об’єктом “прихватизації” цього сімейства. Вочевидь надихнули на “рішучі дії” повернення на посаду Нікіпєлова, який вдало програвав їм суди до цього. Також “мотивом” прискорення дій є загроза виграшу відстороненими депутатами судів і в цьому випадку їм треба “вирвати” максимум, щоб потім затягти повернення в чергову судову “рутину”.

Політиканство, чи політична проституція по-Полтавськи?

Результатом “перевороту” ми отримали розподіл виконкому між командами Матковського та Удовіченка. Якщо Самопомічі дали одну посаду (щоб було…), то СДП задовольнилися також лише однією посадою… Неозброєним оком видно, що тут реалізував “свої егоїстичні мрії …” лише Шамота, фактично за це здавши місто…

Шамота Чередніченко Всі “потуги” цього політикана були направлені на реалізацію цієї “мрії”. Для її досягнення на наших очах він всі “шишки” валив на Мамая, та Деркач. Чи не знав він, що більшість керівних посад в проблемних відомствах займали по квотам представники інших партій, які саботували роботу? Але про це він умовчував… Чи може це був “договорнячок”?

На такий сумнів, наприклад мене, наводить той факт, що з його вуст не чутно було претензій до Головка, який тим, чи іншим боком втручався в роботу міськради і розподілу майна та земельних ділянок. А може цьому сприяло колишнє спільне перебування в “Фронті змін”?

Таке “братерство” ми побачили й зараз, коли для протягання через ОВК рішень, наш “борець” знов об’єднався з БППшніками. Чи може і не сварився? Бо представляє “ручну опозицію” цієї партії? Прослідкувавши “каруселі” ситуативних об’єднань/роз’єднань політичних партій депутатів цього скликання міськради, інакше як “політичною проституцією” це важко назвати.

Тож чи потрібні Громаді міста такі “політикани”, які за ради своїх амбіцій, та комерційних інтересів готові знищити місто? Чи готові вони разом з мером піти на перевибори, щоб не вони себе “самокоронували”, а громада надала оцінку їх роботі?

Політична складова “перевороту”.

Окрім власних, комерційних інтересів, в дійство вмішалася і політична складова. Напередодні президентських виборів, втрачаючи катастрофічно рейтинги, президентська партія намагається скрізь змінити керівництво на своїх ставлеників, для залучення в виборах адмінресурсу. З цього боку також логічним виглядає спільний союз БПП з СДП посіпаки Порошенка – Капліна.

ОДА нарада Шамота І сьогоднішній день повністю підтвердив цю версію!

На нараді в ОДА (це вперше таке відбувається!) “борцуна” Шамоту з поспіхом представляли як в/о міського голови саме представники БПП біленький О., та Пісоцький А.

Представник ще одного “борцуна” з режимом Порошенка Капліна чомусь почувався надто “комфортно” в їх оточені, та похвалах!!!

Виникло питання: а де ж “лобіст” цього питання, губернатор Головко? Чому його немає на нараді?

 

З інформації, яку нам повідомили, витікало що Головко був категорично проти призначення на посаду секретаря Шамоти – представника про-Порошенківської партії! Це не секрет, що він лобіює інтереси іншої групи в такзваній “більшості” у Верховній Раді, а саме Аваківсько-Яценюковської. Саме зараз між ними і Порошенківським блоком точиться “конкуренція” за “зони впливу” для “торгів” при об’єднанні перед наступними виборами.

Тож виходить, що на цьому “фронті” Головка “кинули” представники БПП.

Мамай і підтримка.

Мамай Кива Зрозумівши, що тягатися з про-президентськими представниками “не по-зубам” Мамай звернувся за підтримкою. Не виключаю, що йому вже на цей раз, зрозумівши “кидок” для “реваншу” міг допомогти і Головко… Хоча у Олександра і так вистачає прямих зв’язків… Тож, поява сьогодні на прес – конференції Аваківського представника – І. Киви виглядає цілком логічним!

Таким чином, сили протистояння вирівнялися..

Полтавська битва.

Полтава стала місцем “побоїща” політичних партій і бізнес – кланів.

Про думку місцевої громади вже ніхто не згадує.

Вочевидь, місто чекають чергові негаразди, викликані цими розбірками.

Тільки повні перевибори можуть врятувати місто. Але для цього потрібно, щоб вийшла Громада і поставила свої вимоги цим “політиканам”. Але, чи готові містяни до такого кроку… ???

Олександр Лещенко.

 

Залишити відповідь