Комунальна годівничка Полтавафарм

ПОКП Полтавафарм було засноване, як не прибуткове підприємство соціального направлення. Головною метою його створення було забезпечення громадян Полтавщини дешевими, та якісними ліками.

Але, все більше і більше розумієш те, що діяльність будь-якого комунального підприємства працює лише на купку пристосуванців, які випадкова потрапили до керівного складу.

Запит на Полтавафарм

ГО «ГМП» отримало відповідь на свій інформаційний запит від ПОКП «Полтавафарм» щодо господарської діяльності підприємства в 2016-2017 рр за двома напрямками:

  • придбання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення
  • охорона підприємства.

запит на Полтавафарм

Зосередьмо увагу на декількох суб’єктах господарської діяльності які в період 2016-2017 рр організували постачання комп’ютерної техніки разом із програмним забезпеченням та проаналізуємо підприємства які надавали охоронні послуги.

Першими будуть два київських суб’єкти господарської діяльності, які пов’язані між собою завдячуючи пану Олегу Дмитровичу Кирилко:

  • ФОП О.Д. Кирилко (ЄДРПОУ 2505105076, м. Київ, вул. Петра Панча 3, кв. 104. Підприємець виконав у 2016 році постачання програмного забезпечення «Скарб» на суму 4500,00 гривень (у відповідності до наданого ПОКП «Полтавафарм» Акту надання послуг № 365 від 31.05.16 р).
  • ТОВ «Омега-консалтинг» (ЄДРПОУ 39953130, м. Київ, вул. Зоологічна 4-а, офіс 139 зі статутним капіталом 60000,00 гривень). Одним із засновників товариства є Олег Кирилко. За юридичною адресою, окрім самого ТОВ «Омега-консалтинг» ще розташувалось 400 підприємств та організацій різних форм власності та діяльності – в ДФС України існує термін «місце масової реєстрації підприємств». За 2016-2017 роки товариство виконало постачання програмного забезпечення «Скарб» на суму 51220,00 гривень (у відповідності до отриманих Актів від ПОКП «Полтавафарм»).

Дивним виглядає той факт, що ці два пов’язані суб’єкти господарської діяльності за останні роки жодного разу не «засвітились» у відкритих тендерних процедурах із закупівель, про що свідчить інформація за наступними посиланнями:

-ФОП О.Д. Кирилко – http://acm-ua.org

-ТОВ «Омега-консалтинг» – http://acm-ua.org

В тісноті, та без образ…

Здивування викликає й той факт, що всі засновники ТОВ «Омега-консалтинг» є засновниками ще 3 підприємств за все тією ж юридичною адресою: м. Київ, вул. Зоологічна 4-а, офіс 139 (посилання – https://nomis.com.ua).

Важко уявити, як може функціонувати в одному офісному приміщенні понад 400 підприємств (посилання на адреси масової реєстрації підприємств – https://opendatabot.com та https://clarity-project.info

Аналогічні схеми часто використовують на «конвертаційних центрах»…

Тому це запитання залишимо правоохоронцям.

До речі, ЗМІ вже висвітлювали інформацію про «непрозору» діяльність підприємств, які зареєстровані за цією адресою (посилання – http://nashigroshi.org/ та https://dozorro.org/)

Збіги…

Але ще є більш найцікавим факт того, що за цією ж адресою зареєстрована ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «ВОЛЯ НАРОДУ» (ЄДРПОУ 36215434, м. Київ, вул. Зоологічна 4-а, офіс 139). І саме таку ж назву має фракція Великого друга голови Полтавської облради Біленького О. Ю. – Шахова С. у верховній Раді. І це не єдиний «цікавий збіг», який може пов’язувати Полтавафарм – Біленького – Шахова! Про інший розповімо дальше по тексту!

І знов «збіг»! Ось розслідування видання «Антікор», в якому чітко вказано про спеціалізацію Шахова саме на «обналі»! (посилання – https://antikor.com.ua)

Повернемось від київських підприємств до нашого, полтавського ТОВ «Технології і системи автоматизації» (ЄДРПОУ 39740389, м. Полтава, вул. Курчатова 17, кв 8 зі статутним капіталом в сумі 2000,00 гривень), яке блискавично допомогло в 2016-2017 рр освоїти комунальному підприємству «Полтавафарм» (у відповідності до наданих видаткових накладних) понад 354 тисячі гривень, організувавши постачання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення.

За інформацією сайту Антикорупційного монітору, ТОВ «Технології і системи автоматизації» стало переможцем у 2017 році аж у двох тендерних процедурах на суму АЖ 400,00 гривень (посилання – http://acm-ua.org).

Випадковість чи ні, вирішувати вам.

Успішні власники

А кому належить це успішне підприємство?

Все, як завжди, звичайно дуже просто – працівникам та родичам працівників ПОКП «Полтавафарм». Бенефіціарними власниками товариство є подружжя Марченко – Наталія Іванівна та Сергій Олександрович. Засновником та керівником є В.М. Морозова.

Сергій Олександрович Марченко в період постачання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення працював системним адміністратором ПОКП «Полтавафарм».

Посилання на сайт НАЗК декларація Марченко С.О. – https://declarations.com.ua

Чи мав доступ С.О. Марченко до інформації про нагальні проблеми комунального підприємства щодо забезпечення комп’ютерами? Звісно що мав.

Вочевидь пан Сергій розробляв план закупівель, на й те він системний адміністратор великого обласного підприємства. За період постачання в 2016-2017 рр на видаткових накладних ТОВ «Технології і системи автоматизації» стоїть підпис С.О. Марченка та зазначено ПІБ як постачальника комп’ютерної техніки та програмного забезпечення, а вже з березня 2017 року – стоїть підпис дружини, пані Наталі Марченко… начебто сховався пан Сергій.

Звичайно, що дії пана Сергія можна розцінювати як корупція, але проблема лише в тім, що він не є посадовою особою і дія закону на нього не розповсюджується. Лише морально-етична сторона.

 

 

 

 

 

Компаньйони…

Але це ще не все. За юридичною адресою ТОВ «Технології і системи автоматизації» м. Полтава, вул. Курчатова 17, кв 8 зареєстровано приватне підприємство «Телекомунікації та системи автоматизації» (ЄДРПОУ 38874733 із статутним капіталом 3000,00 гривень). Керівником та одним із засновником підприємства є Сергій Олександрович Марченко. Ще одним із засновників є Руслан Євгенович Гнєздов. Він на даний час входить до складу адміністрації ПОКП «Полтавафарм». Він працює на посаді інженера з охорони праці. Хотілось нагадати вам, що Руслан Гнєздов разом зі своїм колишнім керівником та чинним депутатом Полтавської обласної ради Валерієм Прядком були затримані під час спроби передачі неправомірної вигоди. А проще кажучи «хабара» (посилання – https://poltava.to).

На той час Руслан Гнєздов обіймав посаду заступника начальника з економічної безпеки підприємства.

Виходить так, що після гучного скандалу Руслан Гнєздов не тільки залишився працювати на ПОКП «Полтавафарм», а й ще піднявся посадовими сходами! Він потрапив до складу адміністрації підприємства.

Кар’єра…

Доля С.О. Марченка взагалі склалася неймовірно цікаво. Після встановлення факту причетності Марченка до постачання комп’ютерної техніки та програмного забезпечення через підконтрольне підприємство, новим керівництвом ПОКП «Полтавафарм» пан Сергій був звільнений з посади та залишив підприємство.

Але не все так погано закінчилось для Марченка. З весни 2018 року пан С.О. Марченко працює в апараті Полтавської обласної ради на посаді консультанта сектору інформатизації. Мабуть, гарним виявився спеціалістом С.О. Марченко, якщо потрапив під саме крило О.Ю. Біленького.

Хотілось нагадати голові облради Олександру Біленькому та його підлеглому С.О. Марченку, що дію Закону Україну «Про запобігання корупції» ніхто не скасовував, а саме:

Стаття 3. Суб’єкти, на яких поширюється дія цього Закону

Суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є:

в) державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування…

Стаття 25. Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності

  1. Особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється:

1) займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України;

2) входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України

Дах

Впевнений, що досвід Олександра Біленького щодо переведення та приховування приватного бізнесу передаючи його в «сліпий та глухий» траст третім особам буде особисто втілений С.О. Марченком. Як кажуть в народі – досвід не проп’єш… Та й талановиті комерсанти не будуть зайвими Олександру Біленькому… скільки нових компьютер та програмного забезпечення ще потрібно придбати Полтавській обласній раді поки невідомо.

Так вочевидь і виходить, що голова обласної ради разом з екс-керівником та чинним депутатом обласної ради ймовірно за все мали зиск. Мабуть тому за останні два роки ПОКП «Полтавафарм» не проводились прозорі тендерні закупівлі. А от гроші справно перераховувались на рахунки потрібних «своїх» підприємств.

Хотілось нагадати, як Прядко за рахунок «Полтавафарм» відремонтував аптеку № 50. Але потім відмовився від приміщення на користь політичної партії «Наш край»! До політради цієї партії входить народний депутат С.В. Шахов, який є близьким другом голови Полтавської обласної ради О.Ю. Біленького (посилання – http://bastion.tv).

Щодо витрачання коштів на інший напрямок, а саме оплати послуг з охорони, то тут можна констатувати факт того, що приватні полтавські підприємства ПП «Бастіон» та ТОВ «Центуріон» отримували щомісячно за свої послуги плату від ПОКП «Полтавафарм» в розмірі 17520,00 гривень та 18630,00 гривень. Натомість щомісячна плата за надані послуги з охорони, які надавало Управління поліції охорони в Полтавській області, сягала «захмарної» суми від 624,00 гривень до 641,00 гривні.

Кому було вигідно сплачувати щомісячно десятитисячні суми за надані послуги з охорони комунального ПОКП «Полтавафарм» двом приватним підприємствам? І чому саме ці підприємства надавали послугу – залишимо правоохоронцям?

Олександр Лещенко

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь