Не Територія Майдану, або мер – вмер…

Ініціатива по перебудові площі біля ОДА
Ми вже писали про “каруселі навколо проекту “Територія Майдану”. Не буду повторювати всю історію конкурсів по перебудові площі біля ОДА для увіковічування пам’яті про події на Майдані. але… Ось так починався останній конкурс і дійові особи з ініціативної групи. Початок був в суперечках, але в них “народилися” вимоги що до конкурсних робіт. Я довго нічого не говорив, але те що зараз діється навколо цієї площі, виходить за рамки розумного! Отже, з першого моменту, коли роботи потрапили для формування стендів для проведення виставок і збору голосів, стало очевидним, що одну роботу лобіюють як мінімум два члени комісії. А саме І. Особік, та О. Бєлявська. Пізніше на підтримку їм приєднався і Кіянчук І. Організовуючи виставки, я помітив залучення для голосування студентського ресурсу. Студенти приходили на виставку і питали як проголосувати за “Відкритий парк”, а потім просили показати як він виглядає… Аналогічно було і на комісіях, де неозброєним оком було видно як проштовхують цей проект. Більш того, проект здобув перемогу, не відповідаючи вимогам, прописаним для конкурсантів. Він не мав взагалі виставлятись! Бо був не повним і це прикривали лобісти тим, що потім допрацюють! З перших кроків було зазначено, що реалізувати проект струмка нереально!!! Це утопія! Але його вперто пропихали на переможця!

Лобізм

Але маємо, що маємо… А маємо ми наслідки такого лобізму від Особік, Бєлявської та Кіянчука! В результаті, зараз від так званого “переможця” не залишилося і сліду! Але далі ще цікавіше! Вочевидь цією “дутою” перемогою, “юні дарування” вирішили, що вони “приватизували” площу і тепер змінюють все що завгодно на власний розсуд! Фактично зараз пропонується зовсім інший проект, якого не було на конкурсі! В такому разі, якщо визначений проект не може бути реалізованим, має відбутися новий конкурс! Або переможцем має бути визнаний проект, який посів друге місце! Логічно? Чому так сталося? А відповідь проста: дивлячись на старанне лобіювання проекту CITY lab , стає зрозумілим, що “натхненником” цієї команди є О. Бєлявська і схоже її зацікавленість не тільки духовна… Хлопці стали дотичними до “бюджетного корита”!

І тут поперло…

Саме в цей час, І. Особік виграє конкурс і стає головним архітектором Полтавської області! І понеслась, хлопці стають не переможними! Вони і залу облради розробляють і різноманітні будівлі для ОДА… “Бюджетне корито” відкрито! Але повернемось до площі… На стадії конкурсу фінансування проекту було під великим питанням. І раптом, зараз, кошти посипались як з неба! Звісно, що “переможці” підлаштувались в мовчазному підіграванню під забаганки ОДА (через головного архітектора???) і перекроювання проекту щоб догодити “замовникам”. Замість “відкритого парку” ми бачимо чергову будівлю – пам’ятник бюрократії в вигляді будівлі ЦНАПу. В час цифрових технологій, ми будуємо черговий бюрократичний збірник для черг. Тим паче, що на аналогічний проект облрада вже розтринькала кошти!
Гадаю, що цією будівлею намагаються зайняти частину площі, щоб не дати зробити площу Майдану. Під час презентації проекту ЦНАПу говорилося, що перед ним буде сплановано парк… Але ось я узнаю, що цей парк перед ЦНАПом тепер називається “Територією Майдану”!!! Не треба підмішувати поняття! Хто давав згоду проводити якісь опитування??? Чому не проведено новий конкурс з врахуванням нових вимог? Прихватизували “під дахом” головного архітектора? Чи зручно прикривати свої фінансові проекти ім’ям загиблих Героїв!

Про “Територія Майдану”, та мера…

Особисто я з цікавістю спостеріав за перипетіями вибору кандидатури “мера від громади”. Кандидати розповідали свої програми, говорили про чесність, принциповість. непродажність. Тоді перемогла Іра, завдяки саме таким якостям, на думку проголосувавших за неї. Але, ставши чиновником, особисто я не взнаю ту Іру. Я не гадав мабуть, як і інші, що такий патріот не піде в колоні чиновників на 9-те травня… Що будучи на посаді буде лобіювати чиїсь інтереси. Я не побачив патріота, який пішов ламати цю корупційну Систему… Я, з болем бачу людину, яка швидко вмонтувалася в Систему… А як же люди, які повірили при голосуванні? Байдуже? Місце сидіння змінило точку зору? Керівництву ОДА залишилось не довго бути при владі. Бачимо як вони шаленим темпом намагаються “освоїти” бюджетні кошти, поки є можливість. І головний архітектор – не остання “шестерня” в цьому маховику розпилу… Як кажуть, за мовчазної згоди… А жаль.. І велике прохання, не прикривати свої бізнес – проекти пам’яттю про Майдан. Олександр Лещенко.  

Залишити відповідь