Планомірне знищення пам’яті про Майдан на Полтавщині

ЦНАППісля “Революції Гідності”, ми ще чули від керманичів, які прийшли до Влади багато гучних заяв про вшанування пам’яті про Майдан, а також Героїв, які поклали життя за ради кращого майбутнього. Чули… та не довго…

Ті, хто прийшли до Влади зразу після того, як переміг Майдан, хоча б удавали, що намагаються щось робити. Але після виборів 2015 ті, хто втримався на посадах, разом з тими, хто змінив “першопроходців”, відчувши безкарність і безвідповідальність за взяті на себе публічні зобов’язання, вже перестали навіть удавати, що намагаються щось робити. Навіть, на мою думку, представники Влади почали всіляко знищувати пам’ять про ті буремні події і ті публічні зобов’язання, які вони брали на себе перед Громадянами!

Київ.

Ситуація з меморіалом пам’яті про події на Майдані, на мій погляд, не прогресує, а скоріш регресує. Так після гучних “віртуальних проектів” з великою панорамою, меморіалів, після затяжки часу з розрахунком на стухання патріотичного пориву у людей. Влада ж зі свого боку, погіршенням життєвого рівня, всіляко сприяє розчаруванню в подіях чотирирічної давнини, та посилюють негатив при згадці про Майдан.

Тому не дивно що зараз проведений незрозумілий конкурс, за яким переміг проект з фактично перепланування під парк, який ще більше “зачистить” пам’ятки про ті події. Бо саме річниць Майдану, схоже найбільше бояться можновладці.

Полтава.

Два конкурси, проведені під керівництвом ОДА привели лише до розбірок серед ініціаторів, та учасників і сам проект не зрушив з місця! В принципі, на фоні всієї Країни – це вже як правило. Керують реалізацією цих проектів саме представники Влади. Вочевидь вони найменше зацікавлені в позитивному результаті, який залишив би згадки про Майдан для наступних поколінь. Чи сплановані такі синхронні дії майже по всій Україні – можна тільки здогадуватись.

петушинська-минак Під час обговорень проектів виникають спори між учасниками (і це по всій Країні!) і Влада, посилаючись на ці конфлікти, виправдовує свою бездіяльність, мотивуючи очікуванням порозуміння сторін! Таким чином, випадково, чи навмисно, але сторони конфліктів “підігрують” чиновникам, полегшуючи їм задачу.

Не дивлячись, на наші суперечки з Петушинською Ю, впевнений, що вона діє за власним  переконанням. І саме тому вона бере активну участь в реалізації проекту “Територія Майдан”.

А от що до другого персонажу, то його товаришування з представниками Полтавської Влади насторожує. Його постійне сидіння в кабінетах друзів Марчишенця та Товстого, спільні з ними гуляння на комунальних базах відпочинку, постійне бігання до губернатора для реалізації своїх проектів, особисто у мене викликає сумнів: “Чи не засланий “козачок”???

ЦНАП.

І ось, як гриб після дощу, виріс проект ЦНАПу! Чотири роки суперечок по реконструкції площі за нього не було чутно. А тут різко все вирішилось і навіть вже розпочато підготовку до будівництва! І немає проблем з землевідведенням, які постали перед реалізацією проекту “Територія Майдан”! Чотири роки цій проблемі! Чому так? Висновок один, що Влада навмисно створює проблеми, де вона в цьому зацікавлена!

Отже, замість зруйнування стереотипу “розділення влади і громади” (площею для контролю снайперів на випадок заворушень), ми отримуємо черговий “монумент” чинушам! Чи потрібна така “велич” в час запровадження електронного документообігу???

Мені здається, що така “авральне” будівництво, скоріш викликане “застовпить” територію і унеможливити на ній якихось змін! Ми чуємо, що разом з ЦНАПом буде спланована і паркова зона! Я так розумію, що проект “Територія Майдан” поховано? І поховано без конкурсів, “розчирком пера” однієї особи, на власний розсуд!

“Патріотизм” цієї посадової особи, особисто для мене “проявився”, коли він на останньому етапі затвердження списку для перейменування вулиць. Саме він, за власною ініціативою, викреслив зі списку Джохара Дудаєва! Мабуть, щоб не сердити “сусіда – загарбника”???

Колишній магазин "Планета"Ну і для тих, хто виправдовує будівництво необхідністю надання таких послуг:

Свого часу у власності територіальної громади був магазин “Планета”. Різні каденції сперечалися, на рахунок нього, намагалися щось зробити, але не чіпали! До нинішньої каденції…, коли під приводом саме реорганізації під аналогічні з ЦНАПом послуги. Магазин розформували і створили КП “Реєстратор”, якому і віддали приміщення!!! І ось восени це приміщення віддали в оренду приватній лікарні! Детально про це ми розповідали раніше.

Тож, замість того, щоб реконструювати і переобладнати колишню “візитівку облради” (яким раніше вважався магазин “Планета”), будівлю здають в оренду приватнику і будують нову. А переоснащення цього приміщення могло би бути в рази дешевше побудови нової! А кошти залишилися б на реалізацію проекту реконструкції площі біля ОДА, відсутністю яких так переймалися при обговоренню проекту “Територія Майдан”!

Місце сидіння, та спосіб мислення.

Ну і про наболіле… Після проведення конкурсу, я відійшов від теми реалізації не тільки, бо не є фахівцем, а вважаю що саме вони мають фахово все вирішувати, а  і з іншої причини.

Причина, як це мені не гірко визнавати, лобізм певного проекту зі сторони учасників  робочої групи. Я не піднімав це питання, бо не хотів зашкодити, начебто позитивним зрушенням з “мертвої точки”. Я був свідком того, що для набору голосів для проекта – переможця, був залучений студентський ресурс. Коли до стенду прибігали студенти, та запитували як проголосувати за цей проект. Вони не могли його знайти і  як він виглядає! Це дещо привело мене в ступорне розчарування.. Все це ставило в нерівні умови конкурсантів з інших міст, які заявили свої проекти! Чи для цього проводився конкурс?

Більш того, не було дотримано при голосуванні за переможця вимоги повномасштабного проекту! Переміг учасник, який подав проект ландшафтного дизайну з обіцянками чимось його доповнити потім!! Це суперечить випрацюваним робочою групою вимогам і без лобізму не обійшлося! Переконаний, що висування в переможці не закінченого проекту “зіграло на руку” тим, хто не зацікавлений в його реалізації. А переможцям доводиться їм підігрувати і підлаштовуватися, безкінечно вносячи зміни в проект, на їх вимоги! Загралися…

“Місце сидіння”.

osobik Провал реалізації проекту, особисто я пов’язую з переходом одного з керівників робочої групи Іри Особік на посаду в ОДА. Після влаштування на посаду, ми не бачимо активних дій що до реалізації проекту “Територія Майдан”. Реалізація проекту ЦНАПу суперечить реконструкції площі Майдану! Але зараз вона вимушена грати на іншій стороні і її посада зобов’язує цьому. Мені шкода… Але це її вибір… Тут сидіти на двох стільцях не вийде…
На жаль, “система” ламає під себе більшість. Ті, хто пройшли Майдан (або відсиділися на ньому) і прийшли до Влади не витримали спокуси влади, та коштів. Тих, хто пручався цьому, система викинула з посад… Це не обійшло і громадських активістів, яким “система” подачками на реалізацію своїх проектів, закрила роти…

Тому “патріотизм” чиновників ми все більше бачимо лише на офіційних заходах. В інший час вони займаються переважно знищенням пам’яті про їхній шлях до Влади. “Кругова порука” вселяє їх впевненість в безкарності, та вседозволеності. Збереження пам’яті про Майдан зараз лише руках патріотів, точніше тих, хто не зламався!

Єднаймося!

Олександр Лещенко.

 

 

Залишити відповідь