Облрада Полтави, та торгівля на крові

облрада, фото з сайту 0532.ua
Фото: https://www.0532.ua/news/2094683

 Маніпуляції в облраді набирають обертів. За резонансними питаннями приховуються не менш значущі для територіальної громади Полтавщини питання. Схоже, що депутати не переймаються вивченням питань, а голосують виключно за вказівками своїх лідерів партій. Забувши про свої обіцянки служити виборцям, вони віддано служать партійним “босам”,  натомість отримуючи преференції для “замилювання очей” імітацією праці на округах. Облрада дедалі все більше нагадує  “барахолку”, де часто розмінною монетою є комунальне майно.

Передмова.

Роздутий і переформований апарат облради, схоже зосереджений на мінімілізуванні щодо відкритості та прозорості інформації про питання, які виносяться на комісії та сесію облради. Більшість депутатів не володіють повною інформацією про  винесені питання і голосують за вказівками голів фракцій. Ті ж в свою чергу і не приховують наявність кулуарних “договорняків”, які вони іменують перемовинами.

Саме оцінюючи хід голосувань на комісіях, сесіях облради та вивчаючи питання, прийшов до таких висновків і вирішив започаткувати рубрику:

Полтавська облрада, чи “Похоронне бюро” майна, та Прав територіальної громади Полтавщини?

Частина перша: ТОВ “ПОЛТАВА-ПЛАЗМА”.

Biofarm монополіст на ринку крові На дванадцятій сесії Полтавської облради 12.07.2018 р., було розглянуте питання про доповнення проекту порядку денного питанням: Про надання згоди на безоплатне прийняття у спільну
власність територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області частки в статутному капіталі ТОВ «ПОЛТАВА-ПЛАЗМА». Хоча питанням порядок денний був доповнений на сесії, жодного роз’яснення не було і жодних питань у депутатів не виникло! Проголосували як по команді! Та і в подальшому затвердили також одностайно:

облрада, результат голосування по "ПОЛТАВА-ПЛАЗМА"

І ні в кого знов не виникло запитань! Невже депутати володіли інформацією в повному обсязі? Чи може “клюнули” на начебто “шару” у вигляді слів; “на безоплатне прийняття”? Але безкоштовним сир буває лише у мишоловці… І чому питання було винесено прямо на сесію, а не було хоча б імітації обговорення про наміри фактичного знищення пунктів переливання крові? Можливо такий поспіх викликаний запланованою Урядом на 2019 р. модернізацією саме державних пунктів переливання крові? Доречі, про наміри такої схеми особисто мені було відомо ще місяць тому, отже можна зробити висновки, що “утаємничений” вкид питання на сесію було зроблено апаратом облради навмисно за вказівкою лобістів цього питання.

Маючи “гіркий досвід” в притягнені “спеціалістів” на Полтавщину (чого тільки вартий був володар патенту на “мумійо”, “дипломований” нашими судами хабарник Майборода, якого голова облради Олександр Біленький намагався влаштувати на “Полтавафарм”), вирішили знайти відповідь на ці питання…

Облрада і лобізм.

На це питання відповідь дають реєстраційні документи:

Облрада. Витяг з реєстру "ПОЛТАВА-ПЛАЗМА" 1Облрада. Витяг з реєстру "ПОЛТАВА-ПЛАЗМА" 2

Як бачимо, підприємство зареєстроване в наймолодшому місті Полтавської обл. Решетилівці. Здивовані? Вочевидь що “приклали руку” до цього Решетилівські патріоти, яких “приютила” облрада. А такими, як відомо є Олександр Біленький, Анатолій Ханко, та звикший діяти “з-під тишка” Роман Товстий. Гадаю, що вираховувати хто з них конкретно лобіює немає сенсу, бо вони вже давно “дують в одну дудку”…

Викликає питання і те, чому “Решетилівські патріоти” зареєстрували назву “ПОЛТАВА-ПЛАЗМА”, а не “РЕШЕТИЛІВКА-ПЛАЗМА”? Де ж подівся “патріотизм”? Гадаю, що відповідь криється в процедурі появи підприємства “на орбіті”.

Отже: облрада і схеми:

За неділю до сесії облради реєструється підприємство. Звісно, що якби його назвали “РЕШЕТИЛІВКА-ПЛАЗМА”, схема стала би очевидною і був ризик запитань від депутатів. А так, наші “кнопкодави”. яких “виховала” облрада “проковтнули наживку” через наявність у назві “Полтава”. На мою думку такі маніпуляції- це образа депутатів… Хоча б тих, які мають гідність… В цій ситуації я стоячи аплодую депутату Лебедину, який не захотів бруднитися у цьому ….

На зареєстроване підприємство призначається керівник, а вже потім в нього входить в засновники облрада. Схема очевидна- облрада не є володарем контрольних акцій, а компанія отримує доступ до комунального майна. Заодно обходиться конкурс на посаду керівника, оскільки він уже призначений.

Кого пропонує облрада місцевій громаді

Директор:

Плотнікова О. Н.Кар'єра Плотнікової О. Н.

Просто фантастичний кар’єрний зліт менеджер, який як бачимо, вживався при всіх Урядах на керівних посадах… Але така феноменальність  дещо пояснюється “проколами”, які висвітлені в виданні “Антікор” у матеріалі “Экс-директор Укрпочты Оксана Плотникова отказалась комментировать свой служебный роман“. Як би там не було, але облрада в чергове намагається відмежуватись від Громади у прийнятті рішень стосовно підприємств, які знаходяться у спільній власності територіальних громад Полтавщини!

Облрада і кінцеві бенефіціари.

При реєстрації підприємств, завжди цікаво, ким являються кінцеві бенефіціари партнерів. Вочевидь, облрада також цікавилась і вони їх влаштували.

Поцікавились і ми. Знайомтесь:

Єфименко К. О.Хмельницький В. І.

За інформацією, яку можна знайти в мережі інтернет, у цих осіб багато підриємств, тепер на ще одне побільшає:

Але цікаво не це! Цікава інша інформація:

Як бачимо, з приходом до керівництва депутатів сьомого скликання, облрада перетворює Полтавщину в “розсадник” для відродження представників минулої влади. Причому, дедальше все одіозніших! Націоналісти знов сліпі???

Як можна побачити, обидва спеціалізуються на збагаченні за рахунок збанкрутувань, або перепродажі здебільшого комунальних, або державних підприємств. Може саме ці якості позитивно оцінила облрада?

Для тих, хто не знає хто такий девелопер:

Девелопер це:

Отже, можна зробити висновок, що у компаньйони громаді пропонують одного спеціаліста по збанкрутуванню, а іншого- по продажі майна! Нагадаю, що через вхлдження облради в засновники, вони отримують доступ до комунального майна! Чи потрібно це громаді?

По суті:

Компанія “Біофарм” через обласні ради заходить в області України і першим чином скупляє донорів. Результатом стартового демпінгу є банкрутування і прихватизація державних донорських пунктів. Демпінг окупається після монополізації ринку і вже тоді підняття вартості плазми для місцевих лікарень. Таким чином оримується доступ до бюджетних коштів лікарень. А присутність в засновниках облради- це запорука для доступу до коштів місцевих бюджетів! Наглядним результатом такої “співпраці” може слугувати Сумщина, де лікарні вимушені закупляти плазму у Харкові! Навіть затрати на транспортування виправдовують різницю в ціні з монополізованим “Біофармом” ринком крові Сумщини. Це наслідки необдуманих рішень, які свого часу прийняла Сумська облрада.

Схоже, що і Уряд всіляко сприяє монополістові. Отримана нещодавно компанією ліцензія на імпорт препаратів крові, не обіцяє низької ціни і несе загрозу життю Громадян!

Але, чи переймається цим облрада? Схоже, що ні! Бо, схоже, вже допомагає в знищенні станцій переливання крові, щоб прискорити монополізацію!

Станцію переливання крові ліквідують

І нарешті, приклади з тих областей, де розпочалася “торгівля на крові”: Запоріжжя, Житомир, Черкаси, Суми… Тепер і Полтава???

Чи цікавились цією інформацією депутати облради? Гадаю що навряд чи…

Це не єдина схема розбазарювання комунального майна. Ми вже писали раніше про подібну схему знищення магазину “Планета”, в результаті якої на його місці появиться приватна клініка.

Тож матеріалу для висвітлення зворотньої сторони облради більш, ніж достатньо!

Олександр Лещенко.

 

 

Залишити відповідь