Біленька павутина беззаконня під “кришею” Полтавської облради

Біленька павутина беззаконня під "кришею" Полтавської облради

 

Ситуація, яку ми зараз спостерігаємо в Полтавській обласній раді, сталася скоріше за все через те, що голова облради Олександр Біленький не є сильним, компетентним чиновником, оскільки не дотримався законодавства з перших його кроків на цій важливій для функціонування та розвитку області посаді.

Своїм першим голосуванням на посаді, О. Біленький порушив дану декількома хвилинами раніше присягу, що є ЗАКОНОМ ПРЯМОЇ ДІЇ! Проголосувавши за свою заробітну плату, він створив «конфлікт інтересів», не повідомивши про його наявність, як це передбачено законодавством.

Наступним кроком на посаді, було протизаконне призначення свого БІЗНЕС-ПАРТНЕРА на посаду керівника апарату облради! Завдяки увазі та діям громади, яка вказала на це беззаконня, Біленькому довелось звільнити свого ставленика. І саме з цього моменту громадські активісти стали для голови облради «так званими громадськими активістами».

Незрозумілою є і недовіра очільника облради до місцевих спеціалістів! Ставка, зроблена ним на «варягів» з інших областей (переважно зі східних), наштовхує на підозру вибудовування «закритої схеми» управління. Виникає питання: чому ці незамінні спеціалісти, не доклали зусиль для підйому рідної Луганщини? Натомість приїхали «зі своїм самоваром» до нас у гості?

Протягом останніх 30 років мені доводилось щорічно їздити на Схід та на власні очі бачити діяльність таких чиновників: регрес від досить жвавих шахтарських містечок, до нелегальних копанок… від поваги до робітників, до викинутих на узбіччя загиблих в копанках шахтарів, щоб не виплачувати родинам компенсацій, загиблих оформляли як жертв ДТП.

Так, чиновники та бізнесмени були (і є) тим «крутішими», чим ближче діставалися до «бюджетного корита».

Чи не таке «солодке», одне з найбільших в Україні «бюджетних корит» Полтавщини, змусило цих «спеціалістів» забути про патріотизм до своїх областей та примчати сюди? Чи зробив висновки з цього пан Олександр?

Починаючи аналізувати його діяльність за 3 місяці, приходимо висновоку, що ні! Зайшовши в Державний реєстр, бачимо що голова Полтавської облради Олександр Біленький і досі є засновником як мінімум 4-х ПРИБУТКОВИХ підприємств, що є порушенням закону, за яким йому надавався місяць для продажу або передачі своїх активів!

Випадок? Навряд, бо подальший аналіз показує що всі його дії мало сумісні з законодавством! Гадаю, що все це негативний досвід його «стажування» в умовах ведення бізнесу на Луганщині, де поняття дотримання законності було знівельовано майже повністю!

Та на мою думку, це не основна причина такої поведінки голови Полтавської облради. Я писав раніше, що Біленький не є самостійною фігурою. Здається, за його спиною стоїть лідер провладної фракції Андрій Пісоцький, до якого у громадськості є також багато претензій щодо недотримання того ж таки закону «Про засади запобігання і протидії корупції» і саме Статті 14 «Урегулювання конфлікту інтересів», які він старанно ігнорує. Так може в цьому і приховується цей «вірус» недотримання законності?!

Активісти звертались до голови Полтавської облради та голови ОДА з зауваженням щодо прихованого конфлікту інтересів в А. Пісоцького та депутата облради Р. Товстого, які примудрилися «одним місцем» усістися на два стільці, а саме в законодавчу та виконавчу влади. Вони отримали можливість розробляти у виконавчій владі проекти (часом, сумнівні), затверджувати їх на депутатських комісія та сесіях. А вже потім, самим ці проекти реалізувати! Тобто, самі придумують, самі затверджують (самі себе контролюють) і самі їх потім впроваджують!

Тому й не дивно, що пан Пісоцький перераховує майже 100 тис. грн. фірмі з уставним капіталом у 2 тисячі. за розробку якогось проекту на аеропорт. Не дивно й те, що він не бачив конфлікту інтересів у «робочому органі» перевізників, де паразитує клан Бутко.

Нагадаю, що під час акції пільговиків, коли перекривали трасу, АТОвці й афганці звинувачували в «покриванні» нерадивих перевізників саме Пісоцького.

Депутат облради Роман Товстий також блокує розслідування по нецільовому використанню майна облради (комунальний заклад облради “дитяча-юнацька спортивна школа Олімпійські надії”) тощо.

4 березня 2016 року відбулося пленарне засідання четвертої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. На сесії, зокрема, передбачався розгляд блоку питань щодо звернень Державної служби геології та надр України в отриманні погодження спеціальних дозволів підприємствами на користування надрами на території області.

На початку сесії голова облради Біленький виставив на голосування пропозицію щодо проведення сесії в закритому режимі. Жодних підстав, які б давали голові облради можливість провести сесію в закритому режимі, позбавивши громадськість та ЗМІ спостерігати та впливати на процес ухвалення рішень, не було.

Отже, Біленький свідомо порушував статтю 7 регламенту облради, у якій зазначено:

1.У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання.

2.На закритому засіданні ради мають право бути особи, присутність яких необхідна для розгляду відповідного питання.

3.Учасникам закритого пленарного засідання забороняється використовувати фото-, кіно-, відеотехніку, засоби зв’язку, звукозапису та обробки інформації.

4.Рада наприкінці закритого засідання приймає рішення щодо публікації матеріалів цього засідання.

5.Стенографування, підготовка протоколу закритого пленарного засідання ради здійснюється виконавчим апаратом ради в режимі, що унеможливлює розголошення обговорюваних на засіданні питань.

Депутати відхилили пропозицію Біленького про закритий формат сесії. Варто відзначити, що на офіційному сайті Полтавської облради це голосування взагалі не фіксується.

Щоб подивитися, як голосували депутати за пропозицію Біленького про закриту сесію, ми попросили представників облради надати поіменне голосування:

Усі «ЗА» свідчать за бажання депутатів не дати громадськості впливати на ухвалення кулуарних рішеннь стосовно подальшої долі нафтогазових родовищ.

Нагадуємо, що в Конституцієї України та Цивільному кодексі України (324 стаття) зазначено: Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу.

Голова облради Біленький не мав права вносити пропозицію за позбавлення громади право присутності та голосу у вирішенні питань надр області. 

Схоже, тільки громадська «чистка», зможе виправити ці та інші протизаконні вакханалії Біленького та компанії. Або ж депутати схаменуться і забудуть про партійні і кулуарні ігрища, згадавши свої обіцянки служити громаді та спільно з громадою почнуть попрацювати на благо Полтавщини!

Олександр Лещенко

Посилання на оригінал: Останній Бастіон

Залишити відповідь